Виразкова хвороба

Виразкова хвороба шлунку у більшості випадків має хронічний характер з частими рецидивами. На зміну періодам загострення приходять ремісії, під час яких виразкові дефекти зникають, а на їх місці з’являються рубці. Частіше за все загострення припадають на весну та осінь, влітку та взимку настає ремісія.

За статистикою, від виразкової хвороби частіше страждають чоловіки, однак останнім часом збільшилася кількість захворюваності і серед жінок.

Основним симптомом виразки є біль у верхній частині живота, який локалізується в центрі, проте може віддавати у праве та ліве підребер’я. Зменшити больові відчуття під час виразкової хвороби можна за допомогою антацитів, полегшує стан хворого і склянка звичайного молока.

Якщо у пацієнта спостерігається виразка тіла шлунку, він страждає від так званого «раннього» болю, який виникає через деякий час після їжі і триває близько двох годин, після чого поступово затихає й зовсім зникає. Якщо виразка локалізується у дванадцятипалій кишці, виникає «пізній» біль, що починається не раніше, ніж через дві години після прийому їжі. Також при даній формі хвороби має місце нічний біль, який змушує хворих прокидатися і приймати ліки або зменшувати больові відчуття прийомом склянки молока.

Крім яскраво вираженого больового синдрому під час виразкової хвороби спостерігається нудота, блювота, важкість, відчуття переповнення у шлунку. Не дивлячись на те, що апетит у хворих хороший, через нав’язливі болі після їжі вони намагаються їсти менше та рідше, внаслідок чого у них спостерігається втрата ваги.

Останнім часом лікарі стали частіше виявляти так звані малосимптомні або «німі» випадки виразкової хвороби. Як правило, безсимптомно захворювання протікає у людей похилого віку, у хворих на цукровий діабет, а також у хронічних алкоголіків. Недуга у таких пацієнтів ніяк себе не проявляє, тому вони звертаються за медичною допомогою лише у випадку розвитку ускладнень.

Якщо говорити про небезпечні ускладнення виразкової хвороби, то серед них слід відзначити кровотечі, перфорацію, стеноз та пенетрацію. При появі перших ознак хвороби необхідно негайно звернутися до лікаря та пройти повне обстеження з метою призначення ефективного лікування.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *