Гастрити і гастродуоденіти

Згідно зі статистикою, від гастриту та гастродуоденіту страждає більше половини населення земної кулі у віці після 50-тироків. Це найбільш розповсюджені недуги шлунково-кишкового тракту, які у структурі хвороб подібної природи складають близько 35-ти відсотків від загальної кількості.

У сучасній гастроентерології гастрит приписують до групи передпухлинних захворювань. Розрізняють декілька класифікацій недуги, яку з точки зору етимології поділяють на аутоімунний, хронічний гастрити та змішану форму.

За порушеннями кислотоутворюючої функції і гастрит, і гастродуоденіт діляться на три основні групи: з нормальною, підвищеною та пониженою кислотністю.

За даними гістології вирізняють такі різновиди гастриту:

  • поверхневий;
  • гастрит без атрофії, але з ураженням залоз;
  • атрофічний гастрит;
  • гастрит, що супроводжується переродженням слизової оболонки шлунка.

За місцем локалізації гастрити можуть бути розповсюдженими, антралними та ізольованими. Вирізняють також й так звані особливі форми захворювання, а саме геморалгічний, ригідний, гіпертрофічний та поліпозний гастрити.

До причин виникнення гастритів та гастродуоденітів вчені відносять бактерію Helicobacter pylori, яка стійка до впливу кислого середовища шлунку. Внаслідок її життєдіяльності розвивається дегенерація слизової, яка стає причиною зниження продукування травних соків.

Також до розвитку захворювання призводять порушення режиму харчування, надання переваги гострим та жирним стравам, любов до надмірно гарячої їжі, зловживання алкоголем та паління, шкідливі умови праці, алергія на деякі види продуктів, запальні процеси органів черевної порожнини, дефіцит у організмі заліза та генетична схильність до цих хвороб.

Клінічними проявами гастриту та гастродуоденіту є функціональні порушення моторної та секреторної функції шлунку, причиною яких послужив тривалий вплив патогенетичних факторів. Як наслідок – запальні та дистрофічні зміни процесів регенерації спочатку епітелію, а пізніше – залоз шлунку. Через запалення залози з часом атрофуються або перероджуються на зразок крипт.

Якщо має місце хронічне запалення слизової оболонки шлунку, спостерігається її здатність до всмоктування, що часто стає причиною інтоксикації не лише шлунка, але й всього організму в цілому. Головними ознаками інтоксикації є швидка втомлюваність, зниження працездатності, яке особливо помітне під час значних фізичних навантажень.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *