Захворювання серцево-судинної системи

Захворювання серцево-судинної системи – найбільш поширені у світі. Вони є причиною понад 50% загальної смертності серед населення планети, до того ж такі хвороби часто викликають тимчасову або постійну втрату працездатності. Раніше ці недуги були ознакою людей похилого віку, але тепер все частіше вони зустрічаються у молодих людей. Захворювання серцево-судинної системи поділяють на хвороби серця, хвороби судин (артерій та вен), та хвороби, що вражають серцево-судинну систему в цілому.
Ці хворобі можуть бути зумовлені порушенням механізмів, що регулюють діяльність судин та серця, вродженим дефектом розвитку, травмою, інтоксикацією, запальним процесом, патологічною зміною обміну речовин та іншими причинами, причому, деякі з них досі не виявлені лікарями та вченими. Основними захворюваннями серцево-судинної системи є:

  • ішемічна хвороба;
  • гіпертонічна хвороба;
  • гіпотонічна хвороба;
  • ревматизм;
  • облітеруючі захворювання судин;
  • варикозне розширення вен;
  • тромбофлебіти

Численні дослідження вчених свідчать про те, що основними факторами ризику цих захворювань є гіподинамія, емоційні стреси, забруднення довколишнього середовища, шкідливе та нераціональне харчування, шкідливі звички, такі як паління, пияцтво, наркоманія.
Існує багато профілактичних засобів щодо уникнення захворювань серцево-судинної системи. Важливим профілактичним засобом вважається уникнення негативних емоцій та позитивне відношення до життя. Не менш важливим засобом профілактики хвороб є раціональне та дієтичне харчування, споживання продуктів з вмістом вітамінів та мінералів. Величезну роль відіграє ведення активного способу життя, фізичні вправи та праця, перебування на свіжому повітрі.
Звісно, якщо людина вже захворіла, їй необхідно вилікуватись. Одним з найкращих місць для лікування захворювань серцево-судинної системи є бальнеологічний санаторій “Брусниця”, який спеціалізується на комплексному лікуванні. В курс відновлення здоров’я входять як лікувальні процедури, так і профілактичні засоби для закріплення досягнутого результату та запобігання повторних проявів хвороби.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *