Тромбофлебіти

Тромбофлебіти – це не лише локальне захворювання, оскільки вражатися можуть вени очей, черевної та грудної порожнин, шиї та голови. Найбільший відсоток тромбофлебітів розвивається на венах нижніх кінцівок, їх частка складає понад 90% від загальної кількості хвороб. Це пояснюється великим тиском в ногах, суттєвою загрузкою, частими травмами та гіршим відтоком крові у нижніх кінцівках.

Тромбофлебіт – це багатопричинна хвороба, оскільки одночасно поєднується запалення стінки вен, тромбоз і спазм, а також рефлекторний спазм артерій.

Тромбофлебіти пов’язані з захворюваннями інфекційно-токсичної природи, і розвиваються вони як наслідок гострих і хронічних інфекцій: отиту, ревматизму, ангіни, сепсису, легеневих нагноєнь, туберкульозу, остеомієліту, андекситу.

Дуже рідко буває так, що у хворого не виявили жодного інфекційного захворювання, проте мав місце ризик до інфікування. Такі хворі – це вагітні та жінки після пологів, абортів, операцій. Причина хвороби – постільний режим, болі, що викликають гіперкоагуляцію крові. В багатьох випадках захворювання виникає завдяки декільком чинникам одночасно.

Доля тромбів в різних випадках різна. Іноді вони розсмоктуються, іноді в них утворюються канали, часто ці канали поростають сполучною тканиною, і просвіт судини закривається назавжди.

Існує четвертий варіант – найгірший для організму: під впливом інфекції чи завдяки дії власних ферментів тромб розпушується і розпадається на частини, які кровотоком розносяться по всій кровоносній системі, викликаючи порушення кровообігу в різних ділянках тіла.

Гострі тромбофлебіти поверхневих та глибоких судин нижніх кінцівок викликають як незначні, так і великі розлади гемодинаміки. Початковими ознаками тромбофлебіту повеневих вен є озноб, нездужання, постійний біль у місці запалення, який посилюється під час напруження, судоми в ногах, свербіж шкіри у місці враження, болі в паховій зоні. Також незначне підвищення температури, почервоніння шкіри над ураженою веною.

Гострим процес вважається протягом першого місяця захворювання, коли завдяки своєчасній кваліфікованій допомозі можна повністю відновити кровообіг в судинах. При несвоєчасному та недбалому лікуванні процес переходить в підгостру та хронічну форми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *