Ішемічна хвороба серця

Ішемічна хвороба серця – це найбільш поширене захворювання серцево-судинної системи. Хвороба, згідно з дослідженнями вчених, є причиною найбільшої смертності в країнах Європи та в нашій державі. Одним з основних проявів хвороби є інфаркт міокарда, зумовлений порушенням кровообігу та кровопостачання серцевого м’яза, що призводить до його некрозу. Ця хвороба, як і багато інших, може протікати зовсім безболісно, що утруднює її виявлення, тому що пацієнт випадає з поля зору лікаря. В хворого немає жодних передумов для звернення по допомогу, а отже немає й можливості своєчасно виявити хворобу. В такій безболісній формі захворювання може протікати багато років, доки не наступить його загострення.

Коли людина починає відчувати болі в грудині, це є ознакою того, що перекрито вже більше половини просвіту судини. У даний момент розвивається недостатність кровотоку, а тому порушується режим постачання корисних речовин до самого м’яза. Коли з’являються болі, вони можуть іррадіювати (проводитися) у ліву руку, спину, шию чи щелепу. В деяких випадках єдиною ознакою хвороби може бути відчуття браку повітря під час ходьби та фізичного навантаження, що змушує людину переводити дихання. У хворого зменшується витривалість, у такому випадку лікарі часто діагностують стенокардію. Якщо ці прояви болю, страху та нестачі повітря з’являються і під час спокою, то діагностують стенокардію спокою, що збільшує загрозу інфаркту міокарда.

Як і процес протікання захворювання, так і процес його лікування складається з багатьох факторів: лікарські засоби, дієтичне харчування, помірне фізичне навантаження та санаторне лікування, що в комплексі призводить як до видужання, так і до профілактики майбутніх недугів. Якщо людина захворіла на ішемічну хворобу серця, у неї вражені й інші кровоносні судини, що в свою чергу може призвести до розвитку інших хвороб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *