Захворювання опорно-рухового апарату

Усі захворювання опорно-рухового апарату спеціалісти умовно поділяють на первинні та вторинні, тобто такі, що виникають як ускладнення того чи іншого патологічного процесу в організмі. В свою чергу первинні хвороби діляться на дві основні групі:

  • артрити;

  • артрози.

Головна відмінність хвороб, що належать до згаданих вище груп – фактори, які призвели до виникнення захворювання. Найбільш розповсюдженою причиною артритів є запальні процеси, артрози ж викликані дегенеративним процесом, який проходить в суглобах.

Найбільш поширена хвороба опорно-рухового апарату – це остеохондроз, який належить до другої групи первинних захворювань. Причиною міжхребцевого остеохондрозу лікарі вважають зношеність або деформацію між хребцевого диску, викликаними надмірними навантаженнями, травмами або віковими змінами, які відбуваються в організмі людини.

До групи ризику захворюваності на остеохондроз входять чоловіки віком від 40 до 60 років. Якщо говорити про жінок, то вони частіше за все страждають від остеоартрозу. Ця хвороба вражає колінні, тазобедренні суглоби та суглоби кистей рук. Причина остеоартрозу – передчасне старіння суглобового хряща, що може викликатися постійними травмами, порушенням кровообігу, генетичною схильністю.

Симптоми остеоартрозу – постійні больові відчуття і поступова деформація суглобів. Оскільки у більшості випадків деформація не пов’язана з запальними процесами, болями вона не супроводжується.

Спеціалісти розрізняють симптоми остеоартрозу в залежності від уражених суглобів. Так, деформуючий артроз тазобедренного суглоба супроводжується болями під час загрузки на кінцівку, часто внаслідок цього розвивається кульгавість. Якщо хворобу не лікувати, з часом рухомість суглобу може суттєво знизитися, а внаслідок постійного підвивиху стегна відбувається укорочення кінцівки.

Мабуть, складно знайти людину, яка б із власного досвіду не знала, що таке болі в спині. Дуже часто їх вважають першими ознаками остеохондрозу, хоча насправді больові відчуття можуть бути симптомами багатьох інших хвороб, в тому числі і хвороби Бехтерєва. Причиною цього захворювання є запальний процес або урогенітальна інфекція, від якої страждають чоловіки віком від 20 до 40 років. Якщо хворобу не лікувати, це може призвести до повного знерухомнення хребта.

Особливостями вищезгаданих та багатьох інших захворювань опорно-рухового апарату є подібність первинних ознак. Чомусь так склалося, що больові відчуття в спині люди не сприймають серйозно або вважають симптомами остеохондрозу, лікуванню якого мало хто приділяє увагу. Насправді ж болі в спині можуть вказувати на серйозні захворювання, ефективність лікування яких залежить від вчасно і правильно поставленого діагнозу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *