Хвороба Бехтерєва

Хвороба Бехтерєва – це автоімунне захворювання, яке у вузьких колах прийнято називати аникилозуючим спондилоартритом. Подібні патології характеризуються певною протидією імунної системи людини і здорових клітин власного організму, які з тих чи інших причин сприймаються як вороги. Подібна поведінка імунітету викликає збій у функціонуванні захисних сил, на боротьбу з суглобами хрящового типу організм кидає величезну кількість лімфоцитів, які викликають запальний процес у суглобах. У більшості випадків хвороба вражає дрібні між хребцеві суглоби, реберно-грудинні, крижово-клубові, грудинно-ключичні зчленування, райдужну оболонку ока.

Від хвороби Бехтерєева страждають молоді чоловіки віком від 20-ти до 40-ка років, жінок цей недуг вражає значно рідше. Найбільш розповсюдженою причиною виникнення даної патології спеціалісти вважають генетичну схильність, поштовхом до її розвитку можуть стати вірусні та хронічні інфекції, постійні стреси, переохолодження, травми опорно-рухового апарату.

Першими проявами захворювання є постійні болі в спині в ранковий час, ближче до полудня вони затихають. На даному етапі вражається зв’язковий апарат хребта та м’які тканини, які його оточують. Хворий втрачає вагу, скаржиться на загальну слабкість, обмеження рухомості хребта, аналізи показують підвищений рівень СОЕ. На запущених стадіях хвороби зникає характерний вигин хребта, розвивається сутулість грудного відділу.

Симптоми хвороби, при появі яких обов’язково слід звернутися до лікаря:

  • болі в крижово-клубовій області, які посилюються вранці та зникають ближче до полудня;

  • скованість в поясниці, постійний тонус м’язів;

  • больові відчуття в п’ятах;

  • скованість м’язів у грудному відділі хребта, болі в ньому;

  • високий рівень СОЕ (більше 30 мм за годину).

Лікування хвороби Бехтерєва повинно проводитися комплексно і включати в себе медичні препарати, лікувальну фізкультуру, санаторне лікування, у деяких випадках – хірургічне втручання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *