Остеохондроз

Найбільш розповсюдженою хворобою опорно-рухового апарату е остеохондроз, лікуванню якого у наш час мало хто приділяє увагу. Захворювання може розвиватися у будь-якому віці, та частіше за все від нього страждають чоловіки віком від 40 до 60-ти років. Симптомами остеохондрозу є враження міжхребцевих дисків в шийному та поперековому відділах. Люди, які страждають від цієї хвороби, відчувають скованість і обмежену рухомість, що супроводжуються гострими або тупими болями у хребті. Якщо остеохондроз вражає шийний відділ, він може стати причиною порушення мозкового кровообігу. На запущених стадіях хвороби біль у хребті стає постійним, він посилюється під час фізичних навантажень, а також коли людина довго знаходиться у одній позі.

Якщо остеохондроз не лікувати, може виникнути грижа хребетного диска, поява якої супроводжується яскраво вираженою деформацією враженого відділу у вигляді лордозу або кіфозу.

Для лікування остеохондрозу рекомендують масаж, мануальну терапію, використання медичних препаратів та фізіотерапію.

Методи профілактики остеохондрозу:

  • обмеження вертикальних навантажень на хребет;

  • часта зміна положення тіла;

  • уникання падінь та стрибків з великої висоти, травм хребта;

  • уникання раптових рухів, особливо при поворотах тулуба;

  • збереження природних вигинів хребта в лежачому положенні. Для цього спеціалісти рекомендують підібрати якісний ортопедичний матрац, який характеризується достатньою жорсткістю.

  • рівномірний розподіл навантажень під час фізичних вправ.

Для зменшення симптомів остеохондрозу людям, які мають схильність до цього захворювання, спеціалісти рекомендують не підіймати предмети вагою більше 10 кг. Якщо ж виникла необхідність у транспортуванні важких речей, слід одягти широкий тугий пояс або корсет. Під час фізичних навантажень бажано якомога менше часу знаходитися в зігнутому стані та періодично розвантажувати хребет.

Також суттєво полегшує перебіг хвороби зручне ортопедичне взуття, жінкам лікарі радять відмовитися від взуття на високих підборах.

Позитивно впливають на підтримання м’язового корсету фізичні вправи, плавання. Прекрасним методом профілактики не тільки остеохондрозу, але й більшості інших захворювань опорно-рухового апарату є ведення здорового способу життя, відмова від шкідливих звичок, уникання стресових ситуацій.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *