Остеомієліт

Остеомієліт – захворювання кісткового мозку та кісток, яке має запальний характер. Поширеною є думка про те, що остеомієліт вражає виключно дитячий організм, хоча насправді від неї можуть страждати і дорослі.

Причиною хвороби можуть бути травми кісток, при яких збудник захворювання потрапляє безпосередньо до рани. Частіше за все інфекція, що призводить до розвитку остеомієліту, поширюється гематогенним шляхом. Це означає, що хвороботворні мікроби уже є в організмі, а з кровотоком вони потрапляють і до кістки. Джерелом інфекції можуть бути вражені карієсом зуби, хронічне запалення носоглотки на ін.

За особливостями протікання дане захворювання може бути гострим та хронічним.

Причинами гострого остеомієліту в більшості випадків є золотистий стафілокок, який дуже часто вражає немовлят.

Не менш розповсюджене джерело інфікування остеомієлітом – гемофільна паличка, стрептококи групи А та сальмонели. У переважній більшості випадків остеомієліти локалізуються у трубчатих кістках кінцівок, рідше вони вражають ребра, хребці, кістки черепа, особливо верхню щелепу.

Симптомами остеомієліту у дітей є гострий біль в ураженій кістці, який з перебігом хвороби лише поширюється і посилюється, коли навантаження на вражену кістку зростає.

Больові відчуття супроводжуються суттєвим підвищенням температури (39-40 градусів), судомами, припухлістю та почервонінням на місці враження. Аналіз крові демонструє лейкоцитоз та нейтрофілез, підвищену СОЕ.

Лікування остеомієліту можливе виключно в умовах стаціонару, під постійним наглядом лікарів. Тільки своєчасне встановлення правильного діагнозу та використання антибіотиків дозволяє уникнути ускладнень.

Інколи курс медикаментозного лікування не приносить бажаного результату, в таких випадках доводиться використовувати хірургічне втручання для видалення загноєної частини кісткової тканини.

Крім того, курс лікування включає в себе імунотерапію, тобто введення антистафілококового гамаглобуліну. Коли гостре запалення у кістці вдається подолати, проводиться курс фізіотерапії, хворому призначаються вітаміни та заняття спеціальною фізкультурою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *