Артроз

Артроз – це хвороба суглобів, внаслідок якої руйнується хрящовий прошарок. На жаль, захворювання дуже розповсюджене, оскільки з віком хрящ, який покриває суглоб з внутрішнього боку, старіє, тому у наш час складно знайти людину, яка б не страждала від артрозу.

Артроз частіше за все вражає жінок після 40-ка років. У чоловіків ця хвороба зустрічається рідше, переважно після досягнення ними 55-тирічного віку. Недуга може вражати усі без винятку суглоби. Спеціалісти розділяють її на два види: первинний та вторинний. Первинний розвивається після 40-ка років без особливої на те причини, може супроводжуватися підвищенням артеріального тиску, порушенням жирового обміну, тому дуже часто хворі на артроз страждають також від надмірної ваги тіла.

Причиною розвитку артрозу можуть бути надмірні фізичні навантаження, захворювання ендокринної системи, гормональний збій.

Найчастіше хвороба локалізується на пальцях рук і проявляється у вигляді вузликових змін флангів.

Якщо говорити про вторинний артроз, слід відзначити, що від нього можуть страждати люди будь-якого віку. У більшості випадків хвороба вражає хребет і суглоби кінцівок. Як наслідок – обмеження рухомості, кульгавість, постійні болі в суглобі, деформація суглобів. Як правило, вторинний артроз – постійний супутник професійних спортсменів, балерин.

У наш час лікування артрозу вважається досить серйозною проблемою. Навіть не дивлячись на те, що засоби боротьби з цим захворюванням постійно поповнюються новими препаратами, більшість з них характеризуються переважно симптомною дією. На жаль, поки що наука не знайшла панацеї в лікуванні суглобів, тому в боротьбі з цим недугом дуже важливий комплексний підхід.

Перше, що необхідно зробити для полегшення стану хворого – зняти больовий синдром. Цього можна досягти шляхом зменшення навантажень на суглоби з допомогою милиць або спеціальних ходунків. Паралельно з цим можливе призначення хондропротекторів – ліків, які «реставрують» вражений суглоб зсередини і попереджають подальше їх руйнування.

Оскільки артроз супроводжується запальною дією, необхідно зняти запалення, призначивши не стероїдні препарати протизапальної дії. Непогано зарекомендували себе засоби рослинного походження: мазі, трав’яні настої. Хороші результати дають голкорефлексотерапія, фізіотерапія, лікування грязями, мінеральними ваннами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *