Захворювання нервової системи

Нервова система – це комплекс структур, які забезпечують індивідуальну адаптацію організму до зовнішнього середовища та його змін, а також регулюють діяльність окремих органів та тканин. Нервова система поділяється на дві частини: центральна та периферична нервові системи. Центральна нервова система – це спинний та головний мозок. Периферична ж складається з черепних та спинномозкових нервів та корінців, що до них відносяться, спинномозкових сплетінь та вузлів.

Нервова система регулює життєдіяльність організму, контролює внутрішньообмінні процеси, відповідає за зв’язок людини з зовнішнім світом.

До захворювань нервової системи належать інфекційні, судинні, спадкові хвороби, пухлини головного та спинного мозку, хронічні прогресуючі недуги нервової системи, функціональні захворювання, травми, хвороби периферичної та вегетативної нервової системи.

Появі неврологічних захворювань можуть сприяти різні фактори, зокрема малорухливий спосіб життя, та сидяча робота, тривала нервова напруга, порушення режиму дня, стресові ситуації. У людини порушується сон, з’являється хронічна втома та постійні головні болі.

Прояви неврологічних захворювань дуже часто можуть бути симптомами порушень в роботі інших систем організму, тому лікар під час обстеження хворої людини повинен звернути увагу та перевірити стан багатьох органів та систем, а не тільки нервову систему. Спеціаліст має звернути увагу на стан лімфатичних вузлів, на температуру, на артеріальний тиск, на стан органів черевної порожнини, а також на можливість інфекційного захворювання, наприклад, хвороб зубів.

Якщо захворювання нервової системи набуло затягнутого хронічного характеру, це може призвести до стійких функціональних дефектів та стати причиною обмеження або повної втрати працездатності.

Завдяки новітнім технологіям покращився рівень виявлення хронічних неврологічних захворювань головного та спинного мозку. З’явилася можливість виявити хворобу за відсутності характерної симптоматики та здійснити постійний контроль за патологічними процесами в нервовій системі.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *