Радикуліти

Радикуліт – це захворювання периферичної нервової системи. У вузьких колах під досить розповсюдженою та поширеною назвою хвороби мають на увазі запалення корінців спинномозкових нервів будь-якого відділу хребта. Радикуліт зумовлений втратою форми та еластичності дисків, в результаті чого утворюються грижі, які тиснуть на нервові корінці. Причинами радикуліту можуть бути різноманітні патологічні процеси: травматичні, інфекційні, токсичні, обмінні, пухлинні.

В залежності від місця ураження вирізняють декілька різновидів хвороби:

  • верхній шийний радикуліт;
  • шийно-плечовий радикуліт;
  • грудний радикуліт;
  • попереково-крижовий радикуліт.

За проявами недуги радикуліти бувають гострими та хронічними.

Шийний радикуліт характеризується болями в області шиї та потилиці. Часто больові відчуття виникають без видимої на те причини, іноді при різкому повороті голови або після невеликого охолодження, при кашлі та чханні. При шийному радикуліті виникає так звана захисна реакція на біль – рефлекторна поза голови, яка нахиляється в бік ураження корінців.

Якщо причиною шийного радикуліту є шийний остеохондроз, болі можуть поєднуватися з ознаками недостатнього кровопостачання в артеріях хребта. Хворі скаржаться на часті приступи нудоти, запаморочення, порушення слуху, загальну слабкість, похитування при ходьбі, на тимчасову втрату зору, розлади емоційної сфери, пам’яті, сну.

Шийно-плечовий радикуліт – це ураження нижньошийових та верхньогрудних корінців. При ньому біль стає особливо гострим та інтенсивним, локалізується в зоні шиї, плечового поясу, руки, різко посилюються при рухах рукою, напруженні, кашлі, повороті, нахилі голови в бік, протилежний ураженим корінцям.

При грудному радикуліті частіше проявляються приступоподібні болі, які поширюються від хребта до грудини. Проявлятися вони можуть під час фізичних навантажень або охолодження, їх причиною стають інфекції або інфекційні захворювання.

Попереково-крижовий радикуліт – захворювання периферичної нервової системи. Ця хвороба часто вражає людей працездатного віку, вона схильна до рецидиву та хронічного плину та є причиною тимчасової або постійної непрацездатності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *