Гінекологічні захворювання

Гінекологічними або жіночими хворобами називають захворювання статевих органів жінки (матки, яєчників та інших). Дуже важливим для кожної жінки є попередження жіночих хвороб і своєчасне їх виявлення на ранніх стадіях. Для цього представниці слабкої статі необхідно знати основні симптоми гінекологічних захворювань та причини їх виникнення.

Гінекологічні захворювання поділяють на гострі та хронічні. На початкових етапах хвороби цієї групи можуть ніяк не проявлятися, їх можливо виявити тільки під час візиту до лікаря та проведення діагностики.

Симптоми гінекологічних захворювань можуть виникати при неправильному положенні внутрішніх статевих органів та їх патологічному розвитку. Багато хвороб виникають внаслідок різноманітних інфекцій, причиною деяких з них є порушення роботи залоз внутрішньої секреці. Також деякі недуги розвиваються внаслідок ураження статевих органів пухлинами.

Велика група гінекологічних хвороб – це наслідок ускладненого перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду. Причин та симптомів статевих захворювань дуже багато. Жіночі захворювання, як і всі інші, виникають, коли для них створюються сприятливі умови: перевтома, переохолодження, стрес, неправильне харчування, захворювання інших органів. Симптоми жіночих захворювань можуть бути відображенням хвороб органів, що стикаються зі статевими.

Болями та неприємними відчуттями в нижньому відділі живота та попереку супроводжуються усі гінекологічні захворювання. Біль може бути раптовим, якщо це гострий запальний процес; він може з’являтись, коли хвороба вже проявилася, і процес перейшов в хронічний; або з’явитися вперше, коли захворювання зайшло вже дуже далеко (рак статевих органів).

Останнім часом широкого поширення набули хвороби статевих органів, що протікають безсимптомно, серед них ті, які передаються статевим шляхом. Прихований перебіг недуги не супроводжується болями в животі, кровотечами, порушеннями менструального циклу, тому кожній жінці необхідно двічі на рік звертатись до гінеколога, проходити профілактичний огляд та робити основні аналізи, що допоможуть своєчасно виявити ознаки будь-якої хвороби та вилікувати її.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *