Коліти, ентероколіти

Запалення кишківника називають ентероколітом, проте його можна розділити на дві складові частини:

  • ентерит – явище, коли запальний процес розвивається у тонкому кишківнику;
  • коліт – запалення має місце в товстому кишківнику.

Оскільки кишківник людини можна порівняти зі сполучною трубкою, згадані вище запальні процеси не можуть бути ізольованими. На початкових стадіях захворювання воно носить обмежений характер, проте згодом може поширитися на весь кишківник. Саме тому терапія недуги повинна бути комплексною та складатися з цілого спектру лікувальних заходів.

Як правило, колітом частіш за все хворіють діти, але й дорослі нерідко страждають від цієї хвороби. Існує наступна класифікація захворювання, яка розмежовує ентерит та коліт на декілька різновидів в залежності від причини їх виникнення.

  • До прикладу, бактеріальні коліти й ентерити є наслідком дії певних бактерій, які викликають розповсюдження кишкових інфекцій.
  • Паразитарні коліти виникають через активне розмноження у кишківнику паразитів, як то амеби, гельмінти, трихомонади.
  • Причиною токсичних колітів та ентеритів є враження слизової внутрішніх органів різноманітними токсичними агентами, в ролі яких можуть виступати як медичні препарати, так і хімікати.
  • Аліментарні коліти та ентерити виникають через поганий раціон харчування.
  • Механічні коліти є наслідком частих та затяжних закрепів.
  • Вторинні коліти й ентерити можуть бути ускладненням інших хвороб, які пов’язані з функціонуванням травної системи.

До симптомів коліту й ентероколіту слід віднести біль у черевній порожнині, здуття, нудоту, блювоту, діарею, присутність на язиці нальоту, неприємні відчуття під час пальпації живота. Якщо причиною хвороби стала інфекція, можливі кров’янисті виділення разом з калом. Також ознакою інфекційних колітів є підвищена температура тіла та симптоми, притаманні гострій інтоксикації, тобто слабкість, головний біль, ломота в тілі.

Щоб призначити ефективне лікування колітів та ентероколітів, слід, в першу чергу, визначити причину їх виникнення. Так, якщо до розвитку захворювання призвела інфекція, необхідно використання антибактеріальної терапії. Оскільки внаслідок хвороби з організму виводиться велика кількість рідини, хворому рекомендують вживати більше різноманітних рідин – компотів, трав’яних настоїв, питної води.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *