Захворювання шлунково-кишкового тракту

У наш час захворювання шлунково-кишкового тракту вважаються одними з найбільш поширених недугів внутрішніх органів людини. Вражають вони і дітей, і дорослих, проте якщо ще зовсім недавно лікарі могли говорити про сезонні спалахи захворюваності, то зараз від цих хвороб люди страждають у будь-яку пору року.

Паралельно з банальними захворюваннями, до прикладу, з тією ж печією або діареєю, у випадку яких хворий і сам знає, як полегшити свій стан, існує досить велика кількість хвороб, що вимагають негайного лікарського втручання. Найбільш розповсюджені з них – гастрит, дуоденіт та виразкова хвороба.

Так, гастрит або запалення слизистої оболонки шлунка виникає внаслідок неправильного режиму харчування, поганого пережовування їжі, частого вживання досить гарячих продуктів, тривалий прийом лікарських засобів, інтоксикації та деяких інших захворювань. Основні симптоми недуги – біль у верхній частині живота, який загострюється або зникає під час прийому їжі. Також симптомами гастриту є важкість у шлунку, нудота, блювота, метеоризм.

Дуоденіт, який ще називають запаленням слизистої оболонки дванадцятипалої кишки, спричинений порушеннями у харчуванні, вживання продуктів, що сприяють подразненню слизистої, інфекції, порушення кровотоку у дванадцятипалій кишці, хронічні захворювання кишківника та інших органів травної системи. До симптомів дуоденіту слід віднести нудоту, блювання, біль під грудиною, загальну слабкість.

Виразкова хвороба – це досить серйозне захворювання шлунково-кишкового тракту, воно представляє собою рану, що утворюється на слизистій внаслідок роз’їдання тканин шлунку травними соками. Причини появи виразки наступні: інфікування Helicobacter Pylori, неякісна їжа, порушений режим харчування, довготривалий прийом нестероїдних препаратів, вживання алкоголю, а також генетична схильність до цієї недуги. Симптомами виразки є біль у верхній частині живота, який зникає після прийому антацидів або молока, нудота, блювота, важкість у шлунку. Слід відзначити, що останнім часом почастішали випадки безсимптомного протікання виразкової хвороби, яке найчастіше спостерігається у діабетиків, алкоголіків та у людей поважного віку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *